A A A

Aparatul central

Conducerea
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Vadim Curmei Director 022 222 786 vadim.curmei@aipa.gov.md
Sergiu Batiușca Director adjunct 022 222 786 sergiu.batiusca@aipa.gov.md
Petru Tîmbur Director adjunct 022 222 786 petru.timbur@aipa.gov.md
Direcţia administrare şi aprobare proiectelor
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Lucia Timofti Şef direcţie 022 212 716 lucia.timofti@aipa.md
Diana Gălușcă Specialist superior 022 212 830 diana.galusca@aipa.gov.md
Victoria Tacu Specialist principal 022 212 830 victoria.tacu@aipa.gov.md
Dorina Nemerenco Specialist principal 022 212 830 dorina.triboi@aipa.gov.md
Diana Buzilă Specialist principal 022 212 830 diana.buzila@aipa.gov.md
temporar vacant (DAAP) Specialist superior 022 212 716
temporar vacant (DAAP) Specialist superior 022 212 716
Direcţia verificare pe teren
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Veaceslav Sandu Şef direcţie 022 221 544 veaceslav.sandu@aipa.gov.md
Iulian Iovu Specialist principal 022 221 544 iulian.iovu@aipa.md
Eugeniu Cernogal Specialist principal 022 221 544 eugeniu.cernogal@aipa.md
vacant (DVT) Specialist principal 022 221 544
Victor Rusu Specialist superior 022 221 544 victor.rusu@aipa.gov.md
Diana Conţulescu Specialist superior 022 221 544 diana.contulescu@aipa.md
Denis Trifoțan Specialist superior 022 221 544 denis.trifotan@aipa.gov.md
Direcţia autorizare plăţi
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Adrian Popa Şef direcţie 022 220 382 adrian.popa@aipa.md
Svetlana Serjant Specialist principal 022 220 880 svetlana.serjant@aipa.gov.md
Stela Pichin Specialist superior 022 223 880 stela.pichin@aipa.gov.md
vacant (DAP) Specialist superior 022 220 382
Violeta Nagomir Specialist principal 022 223 880 violeta.rachieru@aipa.gov.md
Direcţia finanţe şi buget
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Angela Chiurcci Şef direcţie 022 220 509 angela.chiurcci@aipa.gov.md
Loreta Golic Specialist principal 022 220 509 loreta.golic@aipa.gov.md
Stela Cojocaru șef serviciu contabilizarea și executarea subvențiilor 022 220 509 stela.cojocaru@aipa.gov.md
Tatiana Cerescu Specialist superior 022 220 509 tatiana.cerescu@aipa.gov.md
Violeta Rața Șef Serviciu Contabilitate 022 220 509 violeta.rata@aipa.gov.md
Tatiana Gîrbu Specialist principal 022 220 509 tatiana.girbu@aipa.gov.md
Direcţia juridică
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Dumitru Popovici Şef direcţie 022 222 774 dumitru.popovici@aipa.gov.md
Mihaela Veverita Specialist principal 022 222 774 mihaela.veverita@aipa.gov.md
Maria Catana Specialist principal 022 222 774 maria.catana@aipa.gov.md
Oleg Calineac Specialist superior 022 222 774 oleg.calineac@aipa.gov.md
Denis Timciuc Specialist principal 022 222 774 denis.timciuc@aipa.gov.md
Serviciul Resurse Umane
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Snejana Ţepordei Şef serviciu 022 292 612 snejana.tepordei@aipa.gov.md
Violina Budeci Specialist principal 022 292 612 violina.budeci@aipa.gov.md
Serviciul relaţii externe şi comunicare
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Liliana Martin Şef serviciu 022 220 386 liliana.martin@aipa.gov.md
Olga Calmîș Specialist principal 022 220 386 olga.calmis@aipa.gov.md
Iurie Leașco Specialist superior 022 220 386 iurie.leasco@aipa,gov.md
Secţia audit intern
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Mihaela Vozian-Moroz Şef 022 212 714 mihaela.vozian@aipa.gov.md
Maria Popușoi Auditor intern 022 212 714 maria.popusoi@aipa.gov.md
vacant (SAI) Auditor intern 022 212 714
Secția securitate și tehnologii informaționale
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Marin Podubnîi Şef 022 221 514 marin.podubnii@aipa.gov.md
Alexandru Popa Specialist principal 022 221 514 alexandru.popa@aipa.gov.md
vacant (SSTI) Specialist superior 022 221 514
Serviciul antifraudă
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Marin Miron Şef serviciu (022) 222 785 marin.miron@aipa.gov.md
Simion Gușan Specialist principal (022) 222 785 simion.gusan@aipa.gov.md
Serviciul monitorizare postinspecţie
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Andrei Racu Şef 022 220 390 andrei.racu@aipa.gov.md
Dulsineia Bilici Specialist superior 022 220 390 dulsineia.bilici@aipa.gov.md
Veaceslav Lazăr Specialist principal 022 220 390 veaceslav.lazar@aipa.gov.md
Serviciul metodologie şi raportare
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Diana Coșalîc Şef serviciu 022 222 771 diana.cosalic@aipa.gov.md
Filip Cristina Specialist principal (022) 784 768 cristina.filip@aipa.gov.md
vacant (SMR) Specialist superior 022 222 771
Serviciul administrativ
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Roman Tihon Şef serviciu 022 222 892 roman.tihon@aipa.gov.md
temporar vacant (SA) Conducător auto 022 212 830
Nicolae Gherța Conducător auto -
Anastasia Pintea Secretar administrativ superior 022 222 786 aipa@aipa.gov.md
vacant (SA) Arhivar