A A A

Aparatul central

Conducerea
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Vadim Curmei Director 022 222 786 vadim.curmei@aipa.gov.md
Sergiu Batiușca Director adjunct 022 222 786 sergiu.batiusca@aipa.gov.md
Petru Tîmbur Director adjunct 022 222 786 petru.timbur@aipa.gov.md
Direcţia administrare şi aprobare proiectelor
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Lucia Timofti Şef direcţie 022 212 716 lucia.timofti@aipa.gov.md
Diana Gălușcă Specialist principal 022 212 830 diana.galusca@aipa.gov.md
Victoria Tacu Specialist principal 022 212 830 victoria.tacu@aipa.gov.md
Temporar vacant (DAAP) Specialist superior 022 212 830
Diana Buzilă Specialist principal 022 212 830 diana.buzila@aipa.gov.md
temporar vacant (DAAP) Specialist superior 022 212 716
Cristina Balaur Specialist superior 022 212 716 cristina.balaur@aipa.gov.md
Direcţia verificare pe teren
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Veaceslav Sandu Şef direcţie 022 221 544 veaceslav.sandu@aipa.gov.md
Iulian Iovu Specialist principal 022 221 544 iulian.iovu@aipa.gov.md
Eugeniu Cernogal Specialist principal 022 221 544 eugeniu.cernogal@aipa.gov.md
Diana Conțulescu Specialist principal 022 221 544 diana.contulescu@aipa.gov.md
Victor Rusu Specialist superior 022 221 544 victor.rusu@aipa.gov.md
Vacant (DVT) Specialist superior 022 221 544
Denis Trifoțan Specialist superior 022 221 544 denis.trifotan@aipa.gov.md
Direcţia autorizare plăţi
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Adrian Popa Şef direcţie 022 220 382 adrian.popa@aipa.gov.md
Elena Gudumac Specialist principal 022 220 880 elena.gudumac@aipa.gov.md
Tatiana Cerescu Specialist superior 022 223 880 tatiana.cerescu@aipa.gov.md
Corina Necula Specialist superior 022 220 382 corina.necula@aipa.gov.md
Violeta Nagomir Specialist principal 022 223 880 violeta.rachieru@aipa.gov.md
Direcţia finanţe şi buget
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Angela Chiurcci Şef direcţie 022 220 509 angela.chiurcci@aipa.gov.md
Loreta Golic Specialist principal 022 220 509 loreta.golic@aipa.gov.md
Stela Cojocaru șef serviciu contabilizarea și executarea subvențiilor 022 220 509 stela.cojocaru@aipa.gov.md
Dumbrăveanu Diana Specialist superior 022 220 509 diana.dumbraveanu@aipa.gov.md
Violeta Rața Șef Serviciu Contabilitate 022 220 509 violeta.rata@aipa.gov.md
Functie vacanta (DFB) Specialist principal 022 220 509
Direcţia juridică
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Dumitru Popovici Şef direcţie 022 222 774 dumitru.popovici@aipa.gov.md
Mihaela Veverita Specialist principal 022 222 774 mihaela.veverita@aipa.gov.md
Maria Timciuc Specialist principal 022 222 774 maria.catana@aipa.gov.md
Oleg Calineac Specialist superior 022 222 774 oleg.calineac@aipa.gov.md
Denis Timciuc Specialist principal 022 222 774 denis.timciuc@aipa.gov.md
Serviciul Resurse Umane
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Larisa Uțica Şef serviciu 022 292 612 larisa.utica@aipa.gov.md
Violina Budeci Specialist principal 022 292 612 violina.budeci@aipa.gov.md
Serviciul relaţii externe şi comunicare
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Liliana Martin Şef serviciu 022 220 386 liliana.martin@aipa.gov.md
Olga Calmîș Specialist principal 022 220 386 olga.calmis@aipa.gov.md
Iurie Leașco Specialist superior 022 220 386 iurie.leasco@aipa,gov.md
Secţia audit intern
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
temporar vacantă (SAI) Şef 022 212 714
Maria Popușoi Auditor intern 022 212 714 maria.popusoi@aipa.gov.md
Vasile Begal Auditor intern 022 212 714 vasile.begal@aipa.gov.md
Secția securitate și tehnologii informaționale
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Alexandru Popa Şef 022 221 514 alexandru.popa@aipa.gov.md
vacant (STI) Specialist principal 022 221 514
Constantin Iusco Specialist superior 022 221 514 constantin.iusco@aipa.gov.md
Victor Diacon Administrator rețea de calculatoare principal 022 221 514 victor.diacon@aipa.gov.md
Serviciul antifraudă
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Marin Miron Şef serviciu (022) 222 785 marin.miron@aipa.gov.md
Radu Halacu Specialist principal (022) 222 785 radu.halacu@aipa.gov.md
Serviciul monitorizare postinspecţie
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Andrei Racu Şef 022 220 390 andrei.racu@aipa.gov.md
vacant (SMPostinspectie) Specialist superior 022 220 390
Veaceslav Lazăr Specialist principal 022 220 390 veaceslav.lazar@aipa.gov.md
Serviciul metodologie şi raportare
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Diana Coșalîc Şef serviciu 022 222 771 diana.cosalic@aipa.gov.md
Anastasia Pintea Specialist principal 022 222 771 anastasia.pintea@aipa.gov.md
temporar vacant (SMR) Specialist superior 022 222 771
Serviciul administrativ
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
funcție vacantă (SAP) Şef serviciu 022 222 892
temporar vacant (SA) Conducător auto 022 212 830
Nicolae Gherța Conducător auto -
vacant (SAP) Secretar administrativ superior 022 222 786 aipa@aipa.gov.md
Elena Morozova Arhivar elena.morozova@aipa.gov.md